Haber Detayı
13 Ocak 2019 - Pazar 17:01 Bu haber 2395 kez okundu
 
YOĞUN UĞRAŞLAR SONUCU ARIZA GİDERİLDİ
Bingöl Merkez Balpınar (Metan) Köyü'nden şehir merkezine gelen isale hattında heyelan oluşması sonucu, yaklaşık bir haftadır iki mahalleyi susuz bırakmıştı. 3 metreyi bulan kar kalınlığında bir haftada arıza yerine ulaşan ekipler, arızayı giderip mahalle sakinlerini suya kavuşturdu.
YAŞAM Haberi
YOĞUN UĞRAŞLAR SONUCU ARIZA GİDERİLDİ

Olumsuz hava koşullarından dolayı Metan İsale Hattı’na müdahale güçlükle yapıldığı bölgede kar kalınlığının 3 metreye yaklaştığı, çalışmaların da bugün itibariyle bittiği öğrenildi.

8 kişilik personelle yoğun bir çalışmanın yürütüldüğü Mirzan’ın bir kısmı ve Yeni Mahalle'yi besleyen Metan İsale Hattı'nda etkili olan kar yağışı ile birlikte hattı taşıyan borularda çökme olmuştu. Yaşanan çökme sonrası iki boruyu birbirine bağlayan kaynakta kopma meydana gelmişti. Arızanın meydana geldiği tarihte Metan Köyü'ne ulaşmak için çalışmalara başlayan ekipler, öncelikle kapalı olan köy yolunu açmaya başladı. Yoğun kar ve tipi nedeniyle kar kalınlığı yer yer 3 metreyi bulduğu için yol açma çalışmaları tamamlandıktan sonra arıza onarıldı.

Metan İsale Hattı kaynağına ulaşmak için 1 adet loder ve 2 adette dozer olmak üzere üç araçla toplamda 8 kişilik personelle çalışma yürütülüyordu.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: YOĞUN, UĞRAŞLAR, SONUCU, ARIZA, GİDERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı