Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 13:40 Bu haber 4483 kez okundu
 
SÜTAŞ İNŞAATI YÜKSELİYOR!
Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaarslan, Bingöl’de yapımı devam eden Sütaş Entegre tesislerini Sütaş İnsan Kaynakları ve Proje Koordinatörü Çetin Atala eşliğinde yerinde incelerek mevcut proje hakkında bilgi aldı. Burada konuşan Sütaş Entegre tesislerini Sütaş İnsan Kaynakları ve Proje Koordinatörü Atala; “Bingöl’ün hava koşullarının bu kadar güzel olacağını hiç düşünmemiştik. İnşaatımız bu hava koşulları devam ederse daha çabuk ilerleyecek. İnanıyorum ki tesisimizin bitiş sonrası Bingöl’ümüzün gelişimine katkısı inanılmaz olacaktır.” dedi.
EKONOMİ Haberi
SÜTAŞ İNŞAATI YÜKSELİYOR!

Eğitim ve Toplum Gönüllüsü Semiramis Karaarslan, Bingöl’de yapımı devam eden Sütaş Entegre tesislerini Sütaş İnsan Kaynakları ve Proje Koordinatörü Çetin Atala eşliğinde yerinde inceledi. Karaarslan, Bingöl için inanılmaz gelişim sağlayacak tesisi yerinde görmenin heyecan verici olduğu dile getirdikten sonra yapımı devam eden tesis ile ilgili  gözlemlerini ve bilgilerini paylaştı. Karaarslan; “Bugün; öğrencim Sütaş İnsan Kaynakları ve Proje Koordinatörü Çetin Atala ile Doğu, Güney Doğu Anadolu Sütçülük Projesi Bingöl Entegre Tesislerini gittik. Müthiş bir proje. Gezdikçe buranın Bingöl’ün gelişimi için ne kadar önemli bir proje olduğunu daha iyi anladım.“ dedi.

“’ÇOK DOĞAL’ SLOGANI İLE YOLA ÇIKTIK”

Sütaş İnsan Kaynakları ve Proje Koordinatörü Çetin Atala “Sütaş entegre tesislerinde, ‘Çok doğal’ sloganıyla çıktığımız bu yolda Anadolu’nun özündeki lezzeti yine Anadolu insanın özverisi ile yoğurup tüm dünyaya sütün iyiliğini ve bereketini yayma gayretini sergiliyoruz. Sütaş Doğu Güney Doğu Anadolu Sütçülük Projesi Bingöl Entegre Teknik Hayvancılık ve İmalat Sanayi yatırımı 174.692.669 USD bedeli ile gerçekleştirilecek olup, 1.012 kişiye istihdam sağlayacaktır. Yatırımların Kapsamı; Süt ürünleri fabrikası, Yem fabrikası, Besi çiftliği, Atık bertaraf, anaerobik arıtma, biyogaz ve elektrik üretim tesisleri, Embriyo merkezi, Organomineral gübre üretim tesisleri... Günlük 1000 ton süt işleme kapasiteli süt fabrikası, 600 ton yem üretme kapasiteli yem fabrikası ve saate 6.4 Megavatlık elektrik bio gaz tesisi Bingöl ve çevre illere hizmet sunacak. Bio gaz tesisleri çiftliklerde çıkacak olan gübrenin bertarafı ve atık ürünlerin değerlendirilmesi adına enerji elde edilmesi amacı ile hizmet sunacak bu tesiste ayrıca bölgedeki hayvansal atıklar, bitkisel atıklar ve gıda posalarından enerji üretilecek. Çevreye saygı prensibi ile çalışan tesis sıfır atık hedefini gerçekleştirerek bio gaz üretiminden çıkan atıklardan da organomineral gübre elde edilecek olup topraklarımızın kalitesini ve verimini artırmada kullanılacaktır. Bu tesis atıklardan oluşturduğu enerji yaklaşık 50 bin nüfuslu bir yerleşim yerinin enerjisini karşılayacak güçte olacak. Ayrıca Enerjimizi doğal atıklarımızdan üretmemiz ‘Çok Doğal’ sloganı ile; Atıklarımızın çevreye olan etkilerini en aza indirmek amacıyla 2013 yılında enerji faaliyetlerimize başladık. Atıkları bertaraf etmenin yanı sıra temiz enerji elde ederek fosil yakıt tüketimini sınırlıyor ve hayvansal gübrelerden kaynaklanan metan gazının atmosfere salımını engelleyerek çok yönlü fayda sağlıyoruz. 01.11.2018 tarihinde Sayın Emine Erdoğan’ın öncülük etmiş olduğu sıfır atık projesi kapsamında Cumhurbaşkanlığında düzenlenen tören ile  Sıfır Atık-Üretim Ödülünü  de büyük bir gururla aldık.” dedi. Sütaş İnşaat Müteahhidi Sadık Dinç ise; “Karacabey, Aksaray, Tire’den sonra en büyük projemiz olan Sütaş Bingöl Entegre Tesislerimiz hızla  ilerlemekte. Bingöl’ün hava koşullarının bu kadar güzel olacağını hiç düşünmemiştik. İnşaatımız bu hava koşulları devam ederse daha çabuk ilerleyecek. Doktorumuz, revirimiz, yemek hanemiz, çay ocağımız ve personelimizle güzel bir ortamımız var. Tüm Bingöllüleri tesisimizin her aşamasını izlemeye davet ediyoruz. İnanıyorum ki tesisimizin bitiş sonrası Bingöl’ümüzün gelişimine katkısı inanılmaz olacaktır. Zira tesisi açtığımız her yerde bunu gözlemledik. Bingöl insanın misafirperverliği için çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: SÜTAŞ, İNŞAATI, YÜKSELİYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı