Haber Detayı
22 Mayıs 2018 - Salı 15:20 Bu haber 6686 kez okundu
 
SÜTAŞ İÇİN İLK KAZMA VURULDU
Bakanlar Kurulu'nun 'Bingöl İlinde Gerçekleştirilecek Entegre Teknik Büyükbaş Hayvancılık Yatırımına Proje Bazlı Devlet Yardımcı Verilmesine İlişkin Kararından sonra ilk kazma vuruldu. Çalışmalar başladı.
EKONOMİ Haberi
SÜTAŞ İÇİN İLK KAZMA VURULDU

Bakanlar Kurulu'nun 'Bingöl İlinde Gerçekleştirilecek Entegre Teknik Büyükbaş Hayvancılık Yatırımına Proje Bazlı Devlet Yardımcı Verilmesine İlişkin Kararı, 20 Mayıs tarihli Resmi Gazete'de yayımlanmıştı. İşte o karardan sonra ilk çalışmalar başladı. Çalışmalar kapsamında ilk olarak Temel kazılıp, Sütaş arazisindeki yolların yapılmasına başlanıldı.

Yatırım  Bedeli 733.7 milyon TL

Sütaş'ın proje bazlı destekle Bingöl'de hayata geçireceği entegre teknik büyükbaş hayvancılık yatırımı, başlangıç tarihi olarak esas alınan 11 Nisan'dan itibaren altı yılda tamamlanacak. Yatırımın öngörülen sürede gerçekleştirilememesi halinde Ekonomi Bakanlığı tarafından bu sürenin yarısı kadar daha ek süre verilebilecek.Toplam sabit yatırım tutarı 733.7 milyon TL olan komple yeni yatırım tamamlandığında toplam 1,012 kişi istihdam edilecek.Proje kapsamında, KDV istinası ve iadesi, gümrük vergisi muafiyeti, kurumlar vergisi indirimi, sigorta primi işveren desteği, azami 55 milyon liraya kadar nitelikli personel desteği, 10 yıl süreli gelir vergisi stopaj desteği, 10 yıla kadar ve 60 milyon TL'yi aşmamak üzere enerji tüketim harcamalarının yarısını içeren enerji desteği, 400 milyon TL'yi aşmamak üzere kredi faizi desteği, yatırım yeri ve altyapı desteklerinden yararlandırılacak.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: SÜTAŞ, İÇİN, İLK, KAZMA, VURULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı