Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 20:29 Bu haber 5068 kez okundu
 
SALDIRILAR BİNGÖL’DE TELİN EDİLDİ
Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu Fransa’da Kur’an’a yönelik saldırıları ve ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını protesto etti.
GÜNDEM Haberi
SALDIRILAR BİNGÖL’DE TELİN EDİLDİ

Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu’nun çağrısıyla Bingöllü Müslümanlar ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına tepki göstermek, Filistinli kardeşlerimizin düzenlediği Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne destek vermek, Büyük Felaket olarak adlandırılan Nakba’nın 70. yılını protesto etmek ve Fransa’da Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim hakkında yayımlanan hadsiz bildiriyi lanetlemek için Cuma namazı çıkışı Dörtyol Saat Kulesi önünde toplanıldı. İbrahim Kılıç’ın açılış konuşmasını yaptığı basın açıklamasında, Bingöl İslami Kardeşlik ve Dayanışma Platformu adına basın metnini Dr. Necmettin BULUT okudu.

Bulut: ‘Filistinli kardeşlerimizin bu kutlu yürüyüşünü maddi ve manevi destekliyor, rabbimizden bu mücadeleyi muvaffak kılmasını niyaz ediyoruz. Rabbimiz Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’de “İnanıyorsanız galip gelecek sizsiniz.” “Yeryüzüne benim salih kullarım varis olacaktır.” diye buyuruyor. Bizler bu kitaba iman etmiş Müslümanlar olarak bir gün bu çekilen sıkıntıların ardından İslam’ın tüm dünyada hakim olacağına,  özgür Kudüs’te Mescidi Aksa’da toplu halde namaz kılacağımıza, zalimlerin korkulu rüyası olacağımıza iman ediyoruz. Bu uğurda malımızla canımızla mücadele edeceğiz. Ey Netanyahu, Ey Trump, Ey Putin, Ey Esed, Ey Sisi, ey zalimler şunu bilin ki geçmişte firavun, nemrud, ebrehe nasıl helak olduysa sizin de saltanatınız son bulacak ve cehenneme sürüleceksiniz. Diri diri toprağa gömdüğünüz çocukların hesabını vereceksiniz.’ dedi

 Bulut’un okuduğu basın açıklamasının ardından Mansur Katıksız’ın yaptığı duayla program sona erdi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: SALDIRILAR, BİNGÖL’DE, TELİN, EDİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı