Haber Detayı
08 Mayıs 2018 - Salı 20:04 Bu haber 2481 kez okundu
 
Öğrenciler Fidanları Toprakla Buluşturdu
Cip Barajı Mesire Alanı, hizmete açılmasına sayılı günler kala çeşitli STK ve öğrenci gruplarının ağaç dikmek için birbirleriyle yarıştığı mekân olma özelliğini sürdürüyor.
TURİZM Haberi
Öğrenciler Fidanları Toprakla Buluşturdu

Salim Hazardağlı İlköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmenleri Cip Barajı Mesire Alanı’nda  Elazığ Belediyesi tarafından önceden belirlenmiş yerlerde ağaç dikimi gerçekleştirdiler. Yaklaşık 100 adet çam fidanını toprakla buluşturan minikler dikimini gerçekleştirdikleri ağaçlara kendi adlarını verdiler.
Fidanları dikerken, toprağın da zevkini yaşayan çocuklar, ağaçlarını diktikten sonra can suyunu da yine kendi elleriyle verdiler.
 
Olumsuz hava koşullarına rağmen böylesi bir etkinliği gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduğunu söyleyen Salim Hazardağlı İlkokulu Öğretmeni Saliha Gültekin, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a 3 C sınıfı öğrencileri olarak mektup yazdıklarını ve çok kısa süre içinde yazdıkları mektuba geri dönüş yapıldığını ifade etti. Cip Barajı Mesire Alanı’nda kendilerine bir alan tahsis edildiğini belirten Saliha öğretmen bu etkinliği gerçekleştirmelerinde büyük emeği olan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür etti.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Öğrenciler, Fidanları, Toprakla, Buluşturdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı