Haber Detayı
24 Mayıs 2018 - Perşembe 15:09 Bu haber 9234 kez okundu
 
O İSİM ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ
Bingöl’de adaylığı en çok konuşulan isimlerden biri, adaylıktan çekildi.
SİYASET Haberi
O İSİM ADAYLIKTAN ÇEKİLDİ

Koşunkartay, Bingöl’de milletvekilliğine aday olan en genç isim olarak dikkat çekmişti. Koşunkartay, eğitim faaliyetlerinin yoğunluğu nedeniyle istifa ettiğini açıkladı.

Saadet Partisi Bingöl 3. Sıra milletvekili adayı Vural Koşunkartay, Bingöl’de milletvekilliğine aday olan en genç isim oldu ve Bingöl'de bugüne kadar seçilen ilk 21 Yaşındaki Milletvekili adayı olarak tarihi geçti. Koşunkartay, eğitim faaliyetlerinin yoğunluğu nedeniyle istifa ettiğini açıkladı. Sitemize açıklamalarda bulunan Koçunkartay; “Eğitim faaliyetlerimin yoğunluğu ve seçim dönemi Bingöl dışında olacağımdan herhangi bir milletvekilliği adaylığım geçerli değildir. Bir sonraki seçimlerde gençleri gençliği temsil etmek gayretine devam edeceğiz.” Dedi. Ayrıca Saadet partisi il başkanlığının en geç pazar gününe kadar yeni aday belirleyeceği açıklandı.

Vural Koşunkartay Kimdir?

1997 Bingöl Merkez Göltepesi Köyü doğumlu olan Koşunkartay, şuan İzmir Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü öğrencisidir. Hali hazırda Bingöllü olan önemli yerlere gelmiş birçok Bingöllünün hayat ve başarı hikâyelerinin yer aldığı “Bingöl de Başarının Yol Haritası” adlı bir kitap projesi hazırlamaktadır.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: O, İSİM, ADAYLIKTAN, ÇEKİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı