Haber Detayı
29 Mart 2018 - Perşembe 11:15 Bu haber 13688 kez okundu
 
KEMAL SUNAL FİLMİ, BİNGÖL'DE GERÇEK OLDU
Başrollerini Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Halit Akçatepe'nin oynadığı ''Salak Milyoner'' adlı film, Bingöl'de gerçek oldu.
ASAYİŞ Haberi
KEMAL SUNAL FİLMİ, BİNGÖL'DE GERÇEK OLDU

Bingöl'ün Adaklı ilçesi sınırlarında bir evin içerisinde define bulmak için izinsiz kazı yapanlara operasyon yapıldı. 6 şüpheli yakalandı. suç unsuru 1 adet ruhsatsız tabanca, 3 adet yivsiz av tüfeği, 2 adet dedektör, 1 adet kama, 1 adet el feneri ele geçirildi.

Valilikten yapılan açıklamada "Güvenlik güçlerimiz, ilimiz genelinde kültürel ve tarihi mirasın korunmasına yönelik, tarihi eser kaçakçılığı ile mücadeleye aralıksız devam edecektir." ifadeleri kullanıldı.

'Salak milyoner'

Salak Milyoner, yönetmenliğini Ertem Eğilmez'in yaptığı 1974 yapımı komedi sinema filmi. Filmde define bulmak için İstanbul'a gelen köylülerin büyük kentteki öyküsü anlatılıyor. Filmde Türk sinemasının bilinen kişilerinden Kemal Sunal, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Münir Özkul, Adile Naşit ve Halit Akçatepe gibi isimler rol alıyor. Filmin konusu özetle şöyle, Kayserili Behçet, ölüm döşeğinde oğulları Saffet, Himmet, Hayret ve Gayret'e İstanbul'a gidip Mehmet Çavuş'u bulmalarını ve Mehmet Çavuş'ta onlara ait bir define haritası olduğunu söyler. Bunun üzerine yola koyulan kardeşler İstanbul'un altını üstüne getirir. Başlarına gelen olaylar sonunda eşleri de İstanbul'a gelir ve Mehmet Çavuş'un evine yerleşir. Sonunda harita ile defineyi ararlarken hazinenin Mehmet Çavuş'un evinin altında olduğunu fark etmeleri üzerine evin altını kazmaya başlarlar.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KEMAL, SUNAL, FİLMİ,, BİNGÖL'DE, GERÇEK, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı