Haber Detayı
10 Mart 2019 - Pazar 16:44 Bu haber 2027 kez okundu
 
HDP, GENÇ SEÇİM BÜROSUNU AÇTI
Halkların Demokratik Partisi (HDP), HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir'in katılımıyla Genç ilçesinde seçim bürosu açtı.
SİYASET Haberi
HDP, GENÇ SEÇİM BÜROSUNU AÇTI

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bingöl Belediyesi  Eşbaşkan Adayı Hişyar Özsöy, HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir ile Genç Belediye Eşbaşkan Adayları Sadullah Ürkün ve Şefika Doğan Genç ilçesinde seçim bürosu açtı. Genç’te onlarca kişi seçim bürosu açılışına katıldı.  Açılış öncesi konuşan milletvekili Erdal Aydemir, Genç halkını selamlayarak iki saattir gerçekleştirdikleri esnaf ziyaretinde gördükleri ilgi ve açılışa heyecan ve coşkuyla katıldıkları için teşekkür etti. Bütün partilerin 31 Mart yerel seçimleri için çalışmalarını yürüttüklerini ifade eden Aydemir, “ Genç Halkına Cumhur İtifakı adı altında kendini tanımlayan AK Parti ve MHP ittifakının ülkeyi ne hale getirdikleriyle ilgili birkaç şey söylemek istiyorum” dedi.  HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir konuşmasına şu şekilde devam etti : “Son 17 yıldır ülkeyi yöneten tek parti AK Parti iktidarıdır. İktidara gelirlerken de bütün gerekçeleri şuydu: ‘Ülkenin düzelmesi için bizi tek başına iktidara taşıyın. Bu ülkenin ekonomisi, demokrasisi düzelsin, ülkeye barış ve adalet gelsin’ konularıyla ilgili muazzam bir şekilde propaganda yaptılar. Bütün Türkiye halkları AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesi için destek verdi. Bu son 16 yılın sonunda ülkeyi soktukları derin hal ortada. Derin bir ekonomik kriz, muazzam bir işsizlik. Yaklaşık 1 buçuk milyon üniversite öğrencisinin yanı sıra 3 milyon genç işsiz. Toplamda 9 milyon insan işsiz. Bütün bunların temel sorumlusunun AK Parti iktidarı olduğu açık ve nettir.” Dedi

Genç Belediye Eşbaşkan Adayı Sadullah Ürkün ve Şefika Doğan konuşmalarında; “Genç ilçemizde yeni bir Belediyecilik anlayışı getirerek size eşit adil hizmet odaklı ve kimseyi kayırmayan, herkese eşit mesafede olacak  bir anlayış içinde hizmet edeceğiz.” Dediler.

 Bingöl Belediyesi  Eşbaşkan Adayı Hişyar Özsöy ise yaptığı konuşmada; “Ekonomik gidişat iyi değil, seçimden sonra Ülkeyi daha zor günler bekliyor. Döviz yükselecek, esnaf kepenk kapatacak, sıkıntılar büyüyecek.”dedi. ‘AK Parti Ülkeyi batağa çekti.’ diyen Özsoy ‘İç barışı sağlamayan AK Parti içerde ve dışarıda Türkiye’yi itibarsızlaştırdı. Ekonomide ve Hukukta güven kalmadı sermaye kaçıyor. Birçok iş adamı başka ülkelerin vatandaşlığına geçti.” diyerek seçimden sonra ülkeyi daha zor günlerin beklediğini söyledi.

Seçim bürosu açılışı halaylarla sona erdi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: HDP,, GENÇ, SEÇİM, BÜROSUNU, AÇTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı