Haber Detayı
25 Mayıs 2018 - Cuma 09:24 Bu haber 16816 kez okundu
 
GALATASARAY ‘DA BİNGÖL SÜRPRİZİ
Galatasaray Başkan Adayı Ali Fatinoğlu, Bingöllü olan ve Türkiye tarihinin önemli yazarlarından biri olan Abidin Nesimi Fatinoğlunun oğlu.
- Haberi
GALATASARAY ‘DA BİNGÖL SÜRPRİZİ

Galatasaray Başkan Adayı Ali Fatinoğlu, Bingöllü olan ve  Türkiye tarihinin önemli yazarlarından biri olan Abidin Nesimi Fatinoğlunun oğlu.

Galatasaray Başkan Adayı Ali Fatinoğlu, GS TV'de Divan Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nun moderatörlüğü önderliğinde katıldığı panelde açıklamalarda bulundu. Ali Fatinoğlu'nun açıklamaların ardından Galatasaray taraftarlarının merak ettiği Ali Fatinoğlu kimdir, kaç yaşında? Ali Fatinoğlu ne iş yapar ve Ali Fatinoğlu nereli? sorularına haberimizden yanıt bulabilirsiniz. 

Galatasaray Başkan Adayı Ali Fatinoğlu, Divan Kurulu Başkanı Eşref Hamamcıoğlu'nun önderliğinde Sait Halim Paşa Yalısı'nda diğer Başkan adayı Ozan Korkut ile bir araya geldi. Mustafa Cengiz ile Dursun Özbek'in katılmadığı panelde Ali Fatinoğlu açıklamalarda bulundu. Ali Fatinoğlu'nun açıklamalarının ardından Galatasaray taraftarları bir kez daha Ali Fatinoğlu'nun hayatını araştırmaya başladı. Ali Fatinoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli ve en önemlisi Ali Fatinoğlu ne iş yapıyor? sorularına haberimizden yanıt bulabilirsiniz.  GS TV'de seçim öncesinde katıldığı panelde açıklamalarda bulunan Ali Fatinoğlu'nun hayatına dair bilmeniz gerekenler. 

Ali Fatinoğlu kimdir?

Ali Fatinoğlu'nun babası Abidin Nesimi Fatinoğlu'dur. Yazar, düşünür olan Abidin Nesimi aslen Bingöl Kiğı İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. 4 yaşında iken ailesi ile birlikte İstanbul'a göç etmiştir. Ali Fatinoğlu baba tarafından aslen Bingöl'lüdür.

Sanayici ve işadamı olarak bilinen Ali Fatinoğlu, 1987 yılında Fatinoğlu Holding'in temellerini attı. Başarılı bir iş adamı olan Ali Fatinoğlu daha önce Bakırköy Belediye Başkanlığı için adaylığını da açıklamıştı.

1962 İstanbul doğumlu olan Ali Fatinoğlu ilkokul ve ortaokulu Ataköy Muhittin Üstündağ okulunda tamamladı. Lise öğretimini Bakırköy Lisesi'nde tamamlayan Ali Fatinoğlu, Maramara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde gerçekleştirdi.

Fatinoğlu Holding

Ali Fatinoğlu, Fatinoğlu Holding'in temellerini ise ağabeyi ile 1987 yılında hayata gerçirdiği girişimleri ile attılar. Fatinoğlu Holding ile Türkiye’de ilk kez jakuzi küveti yaptılar. Fatinoğlu Holding bugün Türkiye’den 78 ülkeye ihracat yapıyor.  İstanbul Beylikdüzü’nde 6 adet, Elazığ’da 3 adet fabrikada üretim yapıyor. Macaristan Budapeşte’de ve İtalya Brescia ‘da 2 ayrı şirketleri çalışıyor.

Elazığspor'a sponsor oldu

Fatinoğlu Holding bünyesinde bulunan Sanica Boru önceki yıllarda, Elazığspor’a spornsor olmuştu.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: GALATASARAY, ‘DA, BİNGÖL, SÜRPRİZİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı