Haber Detayı
07 Mayıs 2018 - Pazartesi 19:37 Bu haber 2524 kez okundu
 
Diyarbakır'da Çocuk Tarım Kampı düzenlendi.
6-27-30 Nisan 2018 tarihlerinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Diyarbakır İl Müdürlüğü tarafından Lider Çocuk Tarım Kampı düzenlendi.
ÇOCUK Haberi
Diyarbakır'da Çocuk Tarım Kampı düzenlendi.

26-27-30 Nisan 2018 tarihlerinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Diyarbakır İl Müdürlüğü tarafından Lider Çocuk Tarım Kampı düzenlendi.

Bakanlığın her yıl ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla "Lider Çocuk Tarım Kampı" gerçekleştirilmekte ve belirlenen temaya dikkat çekilmektedir. 2018 yılı kamp programının teması "Beslenme ve Gıda için Biyoçeşitlilik" olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda;  Birleşmiş Milletler Küresel Çevre Fonunun (GEF) desteği ile Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü koordinatörlüğünde ve Başkanlığımız işbirliğinde yürütülen "Beslenme ve Gıda için Biyoçeşitlilik Projesi" kapsamında "Yenilebilir Yabani Bitki Türleri" konusunda Lider Çocuk Tarım Kampı uygulamasına katılan çocuklara bu konu ile ilgili eğitimler vermesi faaliyet ve etkinliklerin yapılması planlandı.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Diyarbakır'da, Çocuk, Tarım, Kampı, düzenlendi.,
Yorumlar
Haber Yazılımı