Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 18:13 Bu haber 1475 kez okundu
 
BU PROJEYİ ÖRNEK ALIN!
Birçok ilde hazırlanan Bayat Ekmek Toplama Projesi ile sokak hayvanlarına ve hayvancılık yapan besiciler için önemli bir destek oldu. Bu uygulamanın Bingöl’de de yapılması gerektiğini vurgulayan vatandaşlar, bu proje ile israfında da önüne geçileceği kaydedildi.
EKONOMİ Haberi
BU PROJEYİ ÖRNEK ALIN!

Birçok ilde başlatılan bayat ekmeklerin toplanması ve değerlendirilmesi projesi verim vermeye devam ediyor. Sokak hayvanlarının aç kalmaması için kullanılan bayat ekmekler, diğer taraftan israfın da önüne geçilmesi amacıyla hedefleniyor. Bu uygulamanın Bingöl’de de yapılması gerektiğini savunan vatandaşlar, “ülkenin birçok ilinde bu uygulama ile israfların önüne geçiliyor. Aynı zamanda sokak hayvanlarının da beslenmesinde kullanılabilir” ifadelerini kullandı.

“HEM SOKAK HAYVANLARINA VERİLİR HEM DE İSRAFIN ÖNÜNE GEÇİLİR”

Bingöl Belediyesinin ve İlçe Belediyelerin hayata geçirmesini önerdiğimiz proje kapsamında kent merkezinde bina ve site yanına konulan bayat ekmek kutuları sayesinde, çöpe atılacak bayat ekmekler toplanılabilir. Bu anlamda İsrafın önüne geçilerek çöpe atılmaktan kurtarılan bayat ekmekler, hayvan barınaklarına kazandırılacak ve yiyecek sıkıntısı bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına yem olacak. Vatandaşların da duyarlılık göstermesiyle beraber proje sayesinde büyük miktarda bayat ekmek toplandığı bildirilirken, belediye tarafından uygulamaya konulursa projenin her geçen gün biraz daha olgunlaşıp yayılabilir ve amacına ulaşabilir.

Bu proje kapsamında ekmek israfının önlenmesi konusunda halkın bilinçlendirilmesinin de önemli olduğunu kaydederek, ayrıca yiyecek sıkıntısı bulmakta zorlanan sokak hayvanlarına yem olacağına dikkat çeken Vatandaşlar, “Belediye görevlileri, belirli günlerde bu ekmekleri toplayıp hayvanlara yem olarak kullanılmak üzere hayvan barınaklarına ve ilgililerine teslim edebilir. Bu proje sayesinde hiç kimse israf etmeyecek" dedi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BU, PROJEYİ, ÖRNEK, ALIN!,
Yorumlar
Haber Yazılımı