Haber Detayı
10 Ekim 2019 - Perşembe 12:33 Bu haber 2071 kez okundu
 
BİNŞİFA BİNGÖL BAL FESTİVALİ ERTELENDİ
Bingöl valiliğinden yapılan açıklamada, 11-13 Ekim 2019 tarihleri arasında Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezi Alanında yapılması planlanan "Uluslararası Binşifa Bingöl Bal Festivali"nin ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelendiğini duyurdu.
GÜNDEM Haberi
BİNŞİFA BİNGÖL BAL FESTİVALİ ERTELENDİ

11-13 Ekim 2019 tarihleri arasında Bingöl Üniversitesi Kongre Merkezi Alanında yapılması planlanan "Uluslararası Binşifa Bingöl Bal Festivali"  Türk Silahlı kuvvetlerinin Suriye’nin kuzeyinde PKK/YPG terör örgütlerine karşı düzenlemiş olduğu Barış Pınarı Harekatı’nın başlamış olması nedeniyle ileri bir tarihte yapılmak üzere ertelendi.

İLERİ BİR TARİHTE YAPILMAK ÜZERE ERTELENDİ

Bingöl Valiliği konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Ülkemizin uluslararası hak ve yükümlülüklerinden doğan meşru müdafaa hakkı kapsamında, Fırat’ın doğusunda milli güvenliğimiz için tehdit oluşturan PKK/PYD/YPG ve DEAŞ terör örgütleri ve teröristlerin etkisiz hale getirilmesi amacıyla 09 Ekim 2019 tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın emriyle “Barış Pınarı Harekâtı” başlatılmıştır.

Ülkemizin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatılan ‘Barış Pınarı Harekatı’nda Kahraman Ordumuza muvaffakiyetler dileriz. Kalbimiz ve dualarımız daima Mehmetçikle beraber olacaktır.

Yaşadığımız bu gelişmeler nedeniyle, İlimizde 11-13 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenmesi planlanan ve bu doğrultuda tüm hazırlıkları tamamlanarak program içeriği kamuoyu ile paylaşılan ‘Uluslararası Binşifa Bingöl Bal Festivali’, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin şahs-ı manevisine saygı gereği ‘ileri bir tarihte yapılmak üzere’ ertelenmiştir.”

BİRÇOK İLDE FESTİVALLER İPTAL OLDU

11-13 Ekim arasında ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Çim Amfi tesislerinde gerçekleşmesi beklenen Vişnelik Müzik Festivali,  12–13 Ekim tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan 13’üncü Elazığ Orcik Festivali ve Bağ Bozumu şenliklerinin iptal edildiği duyuruldu. HABER MERKEZİ

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNŞİFA, BİNGÖL, BAL, FESTİVALİ, ERTELENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı