Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 11:04 Bu haber 7298 kez okundu
 
BİNGÖL’ÜN SEÇİM BEKLENTİLERİ...
Mevcut Milletvekillileri Tekrar Seçilmeli mi? Kimi Milletvekili olarak görmek istiyorsunuz ? İşte Bingöl halkının beklentileri..
- Haberi
BİNGÖL’ÜN SEÇİM BEKLENTİLERİ...

Seçim Yaklaşıyor Kafalarda Binlerce Soru var. Mevcut Milletvekillileri bazı kesimlerce bu seçimde kabul görünsede, aslında halkın çoğunlu değişmesi yönünde görüş bildiriyor. Bingöl’de Ak parti, Son dönemde kaybolan gücünü toparlamak için yeni adaylarla bu yola çıkması şart gibi görünüyor…

BİNGÖL NASIL BİR MİLLETVEKİLİ İSTİYOR?

Sosyal medya Hesaplarımızda paylaştığımız gönderiye yorum yapanlar genellikle şu kriterlere dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyor.

- Halkın değerlerine bağlı olmalı

- Kendisine güvenmeli

- Meclis kürsüsünde Bingöl’ün her türlü sorununu dile getirmeli, parti ile ortak çözüm yolu bulmalı.

-Bingöl halkıyla birlikte sorunları konuşup, tesbit etmeli. Bu sorunların kısa vadeli yada uzun vadeli çözümler üretmeli…

-Bingöl işadamlarına farklı sektörlere yönlendirmeye özendirmeli, farklı iş alanları oluşturmaya çalışmalı.

- Bingöl’ün dışa bağımlılığını azaltmalı (Hastane, İş olanakları vs)

MEVCUT MİLLETVEKİLLİLERİ BEGENİLMİYOR

Bingöl Milletvekili Cevdet yılmaz, 3 Dönem kuralına takılan isimler arasında. Enver Fehmioğlu, Çoğu kişi tarafından kabul görünüp begenilsede, sayfamızda yapılan paylaşımın yorum bölümünde genellikle bütün milletvekillilerin değişmesi isteniyor. Hdp Milletvekili Hişyar Özsoy’da Hdp’nin pkk ile yan yana anılmasından dolayı artık büyük bir kesim tarafından kabul görmüyor, buna chp ittifakıda eklenirse bu sorunu daha büyütecek, bir çok kişi sandığa gitmiyebilir..

PEKİ KİM MİLLETVEKİLİ OLMALI?

İşte Bu soruyuda sayfamızdaki takipçilerden gelen isteklere göre yorumluyacağız. Özellikle kuzey ilçelerden bir aday olması isteniliyor. Buna en yakın Aday Şahin Bingöl, Bingöl yıllardır vatandaşlar tarafından kabul gören adaylardan biri… … İkinci kişi Niyazi Çavuşoğlu. Çavuşoğlu’nu Solhan’a yaptığı hizmetlerden tanıyoruz. Oda yıllardır Ön planda ama herhangi bir görev verilmedi…. Üçüncü kişi yine Bingöl’de vatandaşların en kolay ulaştığı kişilerden biri olan Feyzi Berdibek. geçmiş dönemde Milletvekiliği yaptı.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL’ÜN, SEÇİM, BEKLENTİLERİ...,
Yorumlar
Haber Yazılımı