Haber Detayı
13 Şubat 2019 - Çarşamba 17:05 Bu haber 3718 kez okundu
 
BİNGÖL TANZİM SATIŞ İSTİYOR
Tanzim satış noktaları, İstanbul ve Ankara Büyükşehir Belediyeleri tarafından Pazartesi itibarıyla hizmete açıldı. Vatandaşlar, benzer uygulamayı Bingöl Kadın Emek Çarşı’nda Bingöl’de faaliyete geçmesini istiyor.
EKONOMİ Haberi
BİNGÖL TANZİM SATIŞ İSTİYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halkın ucuza sebze ve meyveye ulaşabilmeleri için tanzim satışlarından söz ederek, "Halk ekmekte nasıl ucuz ekmeği vatandaşımıza gönderdiysek, sebzede meyvede, temizlik malzemelerinde de buna gireceğiz. Oyunu hep beraber bozacağız. Bu terörü estirenlere müsaade etmeyeceğiz" dedi ve ardından birçok ilde uygulamanın hazırlığı yapılmaya başlanıldı.

 

BİNGÖL İÇİN EN UYGUN NOKTA, KADIN EMEK ÇARŞISI

Bingöl Belediyesi’ne ait Kadın Emek Çarşısı tanzim satış için en uygun alan olabilir. Hem çarşının dizaynı hem de merkezi bir konumda olması Bingöl için büyük bir kazanım olacağı gibi Alışveriş merkezlerine ise uzak olması esnafın tepkisinden de uzak olacak. 

Kadın Emek Çarşısı’nın tanzim satışlara açılarak İŞKUR bünyesinde istihdam edilen personellerin de bu alanda görevlendirilmesi projenin kısa sürede hayata geçirilmesine olanak sağlayabilir.

TANZİM SATIŞI, FİYATLARI DÜŞÜRÜYOR

Sebze ve meyvedeki fahiş fiyatları düşürmek için hayata geçen tanzim satış noktaları 48 saat geçmeden etkisini gösterdi. İstanbul ve Ankara’daki zincir marketlerde fiyatlar yüzde 50 gerileyip neredeyse tanzimle aynı seviyeye geldi. Bazı marketler, domates, biber, patlıcan, patates ve kuru soğan satışlarını tanzimde olduğu gibi 2 kg ile sınırladı.

 

2.5 AYLIK PLAN HAZIR

Tanzim satışında 2.5 aylık planlarının hazır olduğunu belirten Tarım Kredi Genel Müdürü Poyraz , “TIR’larımız 7/24 çalışıyor. Açık alan ürünlerinin gelmesiyle, fiyatlarda bolluktan kaynaklanan bir gevşeme de olacak” dedi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL, TANZİM, SATIŞ, İSTİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı