Haber Detayı
27 Mart 2018 - Salı 08:32 Bu haber 35876 kez okundu
 
BİNGÖL KENTPARK HAKKINDA HERŞEY
Bingöl Valiliği İl Özel idaresi, Simani Mahallesi’nde hayata geçirmeye hazırlandığı SPA Merkezi, 5 Yıldızlı Termal Otel ve AVM projesi için düğmeye bastı. Proje aşaması bitti, Şuan ihale aşamasında...
- Haberi
BİNGÖL KENTPARK HAKKINDA HERŞEY

Bingöl Valiliği İl Özel idaresi , Bingöl Merkez Simani Mahallesi,  Bingöl-Muş Karayolu 3. km adresinde “Bingöl SPA Merkezi, 5 Yıldızlı Termal Otel ve AVM“ projesi hayata geçirecek. Proje aşaması bitti, Şuan ihale aşamasında...

980 bin TL'lik yatırım

110.000 metrekare alan üzerine 980 bin TL maliyetle kurulacak olan Bingöl SPA Merkezi, 5 Yıldızlı Termal Otel ve AVM projesinin adı Kent Park olarak belirtildi.

500 yatak kapasiteli termal otel

Kent Park Projesinde; 85.000 m2 alan üzerinde AVM ile birlikte inşa edilecek 5 yıldızlı Termal Otel ve SPA, açık otopark, dini tesis, su ve eğlence parkı, spor sahaları, yeşil alan ve yapay bir göl yer alacaktır. 5 yıldızlı termal otel ve SPA merkezi ; 5.000 m2 oturma alanı ve toplam 30.000 m2 kapalı alan olup, bodrum+bodrum + zemin+ 4 katan oluşacaktır.

5 yıldızlı otel bünyesinde ayrıca günü birlik hizmet verecek SPA merkezi, restaurant, 1 adet çok amaçlı salon, 5 adet toplantı salonu, 2 adet çocuk alanı, yetişkinler için oyun salonu, alakart restaurant, teras kafe, bay bayan kuaför, revir, fitness salonu, 9 adet masaj odası, 2 adet çamur banyo odası, 2 adet Türk hamamı ve kese odası, 2 adet sauna odası, 8 adet yüzme havuzu (termal su havuzları), 3 adet dinlenme odası (lobi) 200 oda ve toplam 500 yatak kapasiteli olması planlanıyor.

100 dükkan, 2 eğlence merkezi

Alışveriş merkezi 10.000 m2 oturma alanı ve toplam 25.000 m2 kapalı alanı olacak alışveriş merkezi bodrum+zemin+1 kattan oluşacak.

AVM bünyesinde yaklaşık 100 adet farklı büyüklüklerde dükkan ve farklı büyüklüklerde 2 adet eğlence alanları yer alacaktır. Projede ayrıca cami, kafe, bir adet futbol sahası, 2 adet tenis sahası, 2 adet basketbol sahası yer alacak.
Bölgenin planlı şehirleşmesini sağlayarak yaşanabilir bir şehir ortamı yaratmayı amaçlayan Kent Park projesi çevreye uyumlu mimari yapılar yapılarak, yöre ve ülke ekonomisine girdi sağlayacağı gibi istihdam olanağı da yaratacak.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL, KENTPARK, HAKKINDA, HERŞEY,
Yorumlar
Haber Yazılımı