Haber Detayı
10 Mart 2018 - Cumartesi 14:04 Bu haber 8908 kez okundu
 
BİNGÖL'DEN HAKKARİ'YE KİTAP YARDIMI
Hakkari Şemdinli ilçesinde görev yapan Bingöllü bir öğretmen okullarında kütüphane olmadığını ve öğretmen arkadaşlarına sosyal medya üzerinden çağrıda bulundu. Çağrıya Bingöl'den cevap geldi
- Haberi
BİNGÖL'DEN HAKKARİ'YE KİTAP YARDIMI

Hakkari Şemdinli ilçesinde görev yapan Bingöllü bir öğretmen okullarında kütüphane olmadığını ve öğretmen arkadaşlarına sosyal medya üzerinden çağrıda bulundu. Çağrıya kulak veren Yeşilyurt Ortaokulunda görev yapan Türkçe Öğretmeni Nurullah Vergi Taşıma merkezi olan ve dezavantajlı bölgedeki bu okula empati kurarak öğrenci ve öğretmen arkadaşlarından "Kütüphanesiz Okul Kalmasın" sloganıyla Hakkari Şemdinli Konur Köyü Dereyanı Mezrası İlköğretim Okulu için yardım çağrısında bulundu. İlkokul ve ortaokul seviyesindeki roman ve hikayeleri getiren öğrenciler bu kampanyaya büyük katkı sağladı. Yeşilyurt Ortaokulu ve Sultan Abdülhamit Han Ortaokulu öğrencilerinin Hakkari Şemdinli Konur Köyü Dereyanı Mezrası İlköğretim Okulu için başlattıkları kampanya sonucunda kitaplar kolilenerek Hakkari'ye gönderildi. 
Türkçe Öğretmeni Nurullah Vergi "Emeği geçen öğrencilerimize, Yeşilyurt Ortaokulu Müdür Yardımcısı Rasim Demir 'e , Okulun Öğretmeni Abdurrahman Çelikkaya 'ya Sultan Abdülhamit Han Ortaokulu Müdür Yardımcısı Necmetin Esen'e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL'DEN, HAKKARİ'YE, KİTAP, YARDIMI,
Yorumlar
Haber Yazılımı