Haber Detayı
19 Şubat 2020 - Çarşamba 18:12 Bu haber 3545 kez okundu
 
BİNGÖL’DEKİ RİSKLİ YAPILARA 18 AY KİRA YARDIMI
Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü, hasarlı yapılar ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Yetkili yapı denetim kuruluşlarınca yapılacak analiz sonuçlarına göre yapıları riskli olan vatandaşların 18 ay boyunca kira yardımından faydalanma ve kamuya ait vergilerden muafiyet hakları bulunduğu belirtildi.
EKONOMİ Haberi
BİNGÖL’DEKİ RİSKLİ YAPILARA 18 AY KİRA YARDIMI

Çevre ve Şehircilik il Müdürlüğü, hasarlı yapılar ile ilgili açıklama yaptı. İşte o yapılan açıklama; “İlimizde olası deprem risklerini önleyici çalışmalar devam etmekte ve gerekli tedbirler alınmaktadır. Deprem öncesi koruyucu faaliyetlerin etkinliğin arttırılması amacıyla Çevre ve Şehircilik Müdürlüğünce yürütülen çalışmalar kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarımıza ait idari binalar, okul, yurt, misafirhane, pansiyon, cami ve müştemilatı vb. tüm yapıların deprem riski yönünden incelemeleri yapılmakta ve deprem risk analizleri doğrultusunda gerekli işlemlerinin yürütülmesine kararlılıkla devam edilmektedir.

RİSKLİ YAPILAR İÇİN 18 AY BOYUNCA KİRA YARDIMI

Vatandaşlarımızın Bingöl ilinde ikamet ettiği konutlar ve kullandıkları diğer yapılarla ilgili talepleri doğrultusunda mevzuat kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca lisanslandırılmış yapı denetim kuruluşları tarafından risk analizleri yapılabilmektedir. Bu kapsamda yapının hasarlı olduğunu değerlendiren vatandaşlarımızın gerekli analizleri yaptırmak için yetkili yapı denetim kuruluşlarına başvurmaları gerekmektedir. Yetkili yapı denetim kuruluşlarınca yapılacak analiz sonuçlarına göre yapıları riskli olan vatandaşlarımızın 6306 sayılı kanun kapsamında 18 ay boyunca kira yardımından faydalanma ve kamuya ait vergilerden muafiyet hakları bulunmaktadır. Risk analizi sonucu yapıların riskli olduğu tespit edilen yapı sahiplerinin başvurmaları durumunda talep miktarına göre hesaplanacak masraf ve faiz oranları ile konut kredisinden faydalanma imkânı vardır.” 

https://bingolsurmanset.com

 

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL’DEKİ, RİSKLİ, YAPILARA, 18, AY, KİRA, YARDIMI, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı