Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 09:26 Bu haber 9283 kez okundu
 
BİNGÖL'DE POLİSTEN KAÇAMADILAR
Bingöl - Elazığ Karayolunda İran uyruklu 2 bayan üzerinde piyasa değeri yaklaşık 500.000 Türk Lirası olan 3 kilo 315,71 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi.
- Haberi
BİNGÖL'DE POLİSTEN KAÇAMADILAR

Bingöl İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce doğu illerinden batı bölgelerine uyuşturucu madde sevkiyatı yapan kişilere yönelik yapılan çalışmalar kapsamında; Bingöl - Elazığ yolu üzerinde durdurulan 34… plakalı otobüste bulunan S.P ve F.S isimli İran uyruklu bayanlar ile yapılan mülakatta kişilerin şüpheli hareketler sergilemesi ve fiziki yapılarında anormallik olduğu tespit edilmesi üzerine yapılan aramada her iki kişinin bel bölgesinde kemer hizasına sarılı vaziyette toplam 16 paket, piyasa değeri yaklaşık 500.000 Türk Lirası olan 3 kilo 315,71 gram metamfetamin maddesi ele geçirilmiş, S.P ve F.S isimli kişiler Emniyet Müdürlüğünce yapılan adli işlemlerin ardından çıkarılmış oldukları adli mercilerce tutuklandılar.

Metamfetamin (met) nedir?

 

Metamfetamin dünya üzerinde en hızla yayılan, çok zararlı ve tehlikeli bir uyuşturucudur. Bu uyuşturucu maddenin kullanılan takma isimlerinden bazıları: kristal, tina, crack, taş, ateş ve buz, buz. En çok kullanılan ismi ise met. Metamfetaminin kısaltılmış hali.
İlk kez kullanıldığında insana kendisini aşırı güçlü ve iyi htiriyor. kısacası mükemmel insan kavramını yaşıyorsunuz. Sonrası ise parçalanan ve ölümle biten hayatlar.

‘Metamfetamin’ anfetaminin daha üstünde ve daha güçlü ayrıca kokainden üç kat daha sert etki yapıyor. Burundan çekilerek, yakarak, yutarak veya damardan alınabiliyor. Fiziksel olarak insan bedenini çürütüyor. En başta dişlerden başlayarak insanı insanlıktan çıkaran ve gerçekten inanılmaz perişan hale getiren fiziksel değişimlere sebep oluyor.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL'DE, POLİSTEN, KAÇAMADILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı