Haber Detayı
11 Mayıs 2018 - Cuma 14:07 Bu haber 4169 kez okundu
 
BİNGÖL’DE ÖĞRENCİLER KONSER VERDİ
Bingöl’de öğrenciler çevreden topladıkları enstrümanlarla muhteşem bir konser hazırladı. Konser izleyiciden Büyük ilgi gördü.
- Haberi
BİNGÖL’DE ÖĞRENCİLER KONSER VERDİ

Yeşilyurt İlköğretim Okulunda, Bingöl Merkez Yeşilyurt Mahallesi ve 22 köyden gelen öğrenciler eğitim görüyor. Bingöl Kültür Merkezinde Bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğe seyircilerinden ve öğrencilerinden büyük bir ilgi gördü.  Programın birinci aşamasında önce okulun tanıtımıyla ilgili slayt gösterisi izleyicilere izletildi. Ardından Müzik öğretmeni Muhammed Çapar öncülüğünde oluşturulan koro, elinde hiçbir çalgı aleti bulunmamasına rağmen çevreden topladıkları enstrümanlarla muhteşem bir konser hazırladı. Hayatlarında ilk kez ellerine çalgı aleti alan köy çocukları bu yıl ikincisi düzenlenen etkinliğe daha iyi hazırlanarak salonu dolduran dinleyicilerine kendilerinin çalıp ve söyleyebilecekleri bir konser verdi. Beklentilerin çok üzerinde etki uyandıran konser; Türkçe, Zazaca ve Kürtçe şarkılarla izleyicilere coşkulu güzel bir gece yaşattı. Farklı dillerin ve farklı kültürlerin bir arada yaşatıldığı geceye yoğun seyirci katılımı gözlendi.

       Okul Müdürü Ali Alın: “Bu güzel günde davetimizi geri çevirmeyen salonu dolduran bütün misafirlere teşekkür ediyorum. İmkansızlıklar ve zorluklar karşısında yılmadan çalışan genç ve dinamik öğretmen kadromuzu yürekten kutlayarak öğrencilerimizin de bunu fark ederek bu çabaya karşılık güzel bir program ortaya çıkarttıkları için onlara teşekkür ediyorum. Ayrıca gösterdikleri çaba ve özveriden ötürü çok kıymetli öğretmenlerime onun birbirinden kıymetli öğrencilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

         Okulun Müzik Öğretmeni Çapar:  “Öğrencilerimin bu yıl ikincisini düzenlediğimiz konserde   o güzel yeteneklerini sahnede başarılı bir şekilde sundukları için hepsini tebrik ediyorum. Bingöl’de görev yaptığım için çok mutluyum. Bingöl’e özgü Zazaca parçalarla kültür mozaiğine ortak oldum.  Bingöl’e özgü delilo oyununu da çocuklardan öğrendim. Karşılıklı öğrenmeler olunca işi yapmak daha zevkli hale geliyor. Bu programda emeği geçen teknik ekip ve her konuda destek olan okulun idaresi başta olmak üzere bütün öğretmenlerime teşekkür ediyorum. “ dedi.         

        Programın  ikinci aşamasında okulun Beden Eğitimi Öğretmeni  Savaş Atmaca, İzmir yöresine ait Zeybek oyununu öğrenci grubuyla izleyicilere muhteşem bir gösteriye imza attılar. Programın son bölümünde de okulun koro, orkestra ekibi tarafından güzel bir müzik şöleni sunularak halaylar çekildi.  Beden  Eğitimi  Öğretmeni  Atmaca: “Okul taşıma merkezi olmasına rağmen öğrencilerin çok yetenekli olduğunu fark etmemden ötürü ben de  böyle güzel bir program hazırlamak istedim. Kültürlerin kaynaşması için böyle bir etkinliğe ortak olmam benim için gurur vericidir. Öğrencilerden öğrendiğim deliloyla bir Bingöllü kadar artık delilo oynayabiliyorum. “ dedi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL’DE, ÖĞRENCİLER, KONSER, VERDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı