Haber Detayı
03 Mayıs 2018 - Perşembe 15:51 Bu haber 6699 kez okundu
 
BİNGÖL’DE İKİNCİ KEZ DÜZENLENECEK
4 ilde uygulanan öğrenme şenlikleri Bingöl’de ikinci kez 05 Mayıs Cumartesi günü Hükümet Konağı Bahçesinde düzenlenecek.
- Haberi
BİNGÖL’DE İKİNCİ KEZ DÜZENLENECEK

4 ilde uygulanan öğrenme şenlikleri Bingöl’de ikinci kez 05 Mayıs Cumartesi günü Hükümet Konağı Bahçesinde düzenlenecek. Vali Ali Mantı yaptığı yazılı açıklamada “Ülkemizde ilki 2013 yılında pilot olarak 4 ilde uygulanan öğrenme şenlikleri ilimizde ikinci kez 05 Mayıs Cumartesi günü Valiliğimiz bünyesinde Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde birçok kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla Hükümet Konağımızın Bahçesinde düzenlenecektir. İlimizde düzenlenecek öğrenme şenliklerinde başta Halk Eğitim Merkezlerimizin bünyesinde açılan kurslarda yapılan ürünlerimizin, faaliyetlerimizin ve okullarımızın tanıtımını hem de kamu kurum ve kuruluları ile üniversitemiz ve sivil toplum kuruluşlarımızın yaptıkları faaliyetlerin tanıtımını amaçlamaktayız.

Öğrenme Şenliğinin ilimizde düzenlenmesi ile birlikte ilimizin entelektüel seviyesini yükselteceğini ve ilimizi çeşitli gruplar nezdinde cazibe merkezi haline getirecektir. Öğrenme Şenliğinin de katkısıyla üniversitemiz şehir dışından daha kaliteli öğrencileri çekecek, bilim ve sanat kuruluşları ilimizi tercih edecekler, ilimizin sunacağı zengin kültür ortamı kaliteli işgücü açısından ilimizi ‘yaşanılabilir’ olmasını sağlayacaktır. Bilgi, deneyim, kişisel deneme, oyunlar ve yaparak öğrenme şeklinde yoğun bir öğrenme ortamı hazırlamamız gerekir. Ayrıca öğrenme şenliği ortak çalışma kültürümüzü teşvik eder. İlimizdeki tüm kamu, yerel yönetim, üniversite, sivil toplum kuruluşları ve firmalar arasında işbirliği ve koordinasyonu artıracaktır.

​İlimizin tanıtımına ciddi katkılar sunacağını umduğumuz ve ilimizde ikinci kez düzenlenecek olan Öğrenme Şenliklerine tüm halkımız davetlidir.” dedi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL’DE, İKİNCİ, KEZ, DÜZENLENECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı