Haber Detayı
10 Mayıs 2018 - Perşembe 09:40 Bu haber 11642 kez okundu
 
BİNGÖL’DE BUNLARI SÖYLEDİLER…
Liderler, parti başkanları Bingöl’de bunları söylediler. Özellikle Kılıçdaraoğlu’nun Hayır Mitingi için geldiği Bingöl’deki konuşması dikkat çekiyor..
SİYASET Haberi
BİNGÖL’DE BUNLARI SÖYLEDİLER…

Liderler, parti başkanları Bingöl’de bunları söylediler. Özellikle Kılıçdaraoğlu’nun Hayır Mitingi için geldiği Bingöl’deki konuşması dikkat çekiyor.. İşte O Açıklamalardan kesitler…

Erdoğan’ın 2014’teki Bingöl Konuşmasından…

“Zaza'yı Zaza, Kürt'ü Kürt olduğu için sevmiyorum ki, Boşnağı Boşnak olduğu için sevmiyorum ki. Beni yaradan Allah onu da yarattığı için seviyorum. 

Adeta yeni bir Bingöl inşaa ettik. Düzce depreminde ne yaptılar biliyorsunuz? DSP, MHP, Anap hiçbir şey yapamadılar ve kaçıp gittiler. Sonra biz inşaa ettik. Kardeşlerim biz dertliyiz. Size sevdalıyız.

Artık kepenkler kapanmıyor.  Benim Bingöllü kardeşim, artık korkusuzca, kaygısızca köyüne, mezrasına, dağlarına gidip gelebiliyor. “  demişti…

Rahmetli Necmettin Erbakan 1994, Bingöl Mitingi….

“Bu ülkenin evlatları asırlar boyu, mektebe derse başlarken besmele okurlardı. Siz geldiniz, bu besmeleyi kaldırdınız. Yerine ‘Türküm doğruyum çalışkanım’ sözlerini tekrarlattınız. E sen bunu dayatınca, öbür taraftan da, Kürt kökenli bir Müslüman evladı, ya öyle mi, ben de Kürdüm, daha doğruyum, daha çalışkanım deme hakkını kazandı. Ve böylece, siz bu ülkenin insanlarını birbirine yabancılaştırdınız. Bu ülkede hangi kökensin diye kimse kimseye sormazdı; çünkü, hepsi Müslüman evladıydı, hepsi Müslüman kardeşliğiyle bağlıydı. Onun için İlaç bunda aranmalıdır…”

Yazıcıoğlu 1993 Yılında Almanya’da, Bingöl’e Gidişi hakkında konuştu…

“33 Erimiz, Bingöl’e 8 Km yakın bir mesafede Silah sesleri merkezden duyularak kurşuna dizildi. Ben oraya ziyarete gittim. Mhp’nin Genç ilçe başkanıda dağa kaçırılıp işkence yapılarak öldürülmüştü. Onun Babasına başsağlığına, onun mezarına gittim.Orada Özel harekatlar ile karşılaştım, ağladılar “Bizi devreye sokmadılar” dediler. Seyfi Oktay Adalet Bakanı olursa (Zamanın Chp Ankara milletvekili) bunu anlamak kolaydır” demişti..

Kılıçdaroğlu 2010 Hayır Mitingi Bingöl Konuşması….

Kabahat Bingöllülerde değil, bizdedir. Daha fazla gelmeli, daha fazla dertlerinizi dinlemeliydik. Ama size söz veriyorum artık bundan sonra daha fazla geleceğiz" dedi.” (Meydanın boş olması ve protestocuların sık sık slogan atması nedeniyle programındaki saatten önce Bingöl'den ayrıldı.)

Selahattin Demirtaş’ın 2015 Bingöl Konuşmasından…

“Diyorlar ya yeni Türkiye'yi inşa ediyoruz. Yeni Türkiye'de insani değerler yoktur. Onların yeni Türkiye'sinin bu şekilde inşa edilmesine izin vermeyeceğiz. Biz yeni yaşamı inşa edeceğiz. “

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL’DE, BUNLARI, SÖYLEDİLER…,
Yorumlar
Haber Yazılımı