Haber Detayı
17 Mayıs 2018 - Perşembe 11:09 Bu haber 4028 kez okundu
 
BİNGÖL’DE BOL ÖDÜLLÜ TÖREN
Server Gençlik ve Spor Kulübü “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” sloganı ile yola çıktıkları Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması ile Bingöl Ödül Töreni düzenlenecek.
- Haberi
BİNGÖL’DE BOL ÖDÜLLÜ TÖREN

Server Gençlik ve Spor Kulübü “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” sloganı ile yola çıktıkları Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması ile Bingöl Ödül Töreni düzenlenecek. 18 Mayıs Cuma günü saat 16.30’da Bingöl Üniversitesi Enstitüler Konferans Salonunda düzenlenecek olan programa “KUR’AN VE SÜNNET BÜTÜNLÜĞÜ” konusu ile ile Bingöl Üniversitesi İlahiyat Fak. Öğr. Üy. Murat Kaya (Hadis A.D.Bşk.) konuşmacı olarak katılacak. Ödül törenine Tüm Bingöl halkı davet edildi.

İŞTE YARIŞMANIN DETAYLARI

Ufka Yolculuk 6. Bilgi ve Kültür Yarışması H.1439 / M.2018-2019 yılında Türkiye’de yazılı olarak Türkçe ve Arapça, dünya genelinde ise online olarak İngilizce ve Arapça dillerinde düzenlenecektedir.

Yarışma, Türkçe dilinde Ufka Yolculuk için özel olarak hazırlanan, ayet ve hadislerle Kur’an-Sünnet Bütünlüğü konusu çerçevesinde M. Es’ad Coşan’ın “Sünnet Olmadan Ümmet Olmaz” adlı özel hazırlanan eserinden yapılacaktır. B kategorisinde aynı eserin sadeleştirilmiş hali olacaktır.

A Kategorisi 10 yaş altı yarışmacılar için ise çocukların yaşlarına uygun hikayeli ve resimli “Peygamberimizden Dini Hikayeler” adlı eserden yapılacaktır. Arapça dilinde "( نيحلاصلا ضاير Riyazü’s Salihin)" adlı hadis eserinden, İngilizce dilinde ise “Riyad-us-Saliheen” (Riyazü’s Salihin) adlı hadis eserinden yapılacaktır. Yarışma Türkçe dilinde 7 (yedi) farklı kategoride, Arapça dilinde 3 (üç) farklı kategori ve İngilizce dilinde tek kategori olmak üzere toplamda 11 (on bir) farklı kategoride düzenlenecektir.

İşte Bingöl Ödülleri

·  A Kategorisi
Birinciye: 750 TL 
İkinciye: 500 TL 
Üçüncüye: 250 TL


·  B Kategorisi
Birinciye: 750 TL 
İkinciye: 500 TL 
Üçüncüye: 250 TL


·  C Kategorisi
Birinciye: 750 TL 
İkinciye: 500 TL 
Üçüncüye: 250 TL


·  D Kategorisi
Birinciye: 750 TL 
İkinciye: 500 TL 
Üçüncüye: 250 TL


·  E Kategorisi
Birinciye: 750 TL 
İkinciye: 500 TL 
Üçüncüye: 250 TL

Server Gençlik ve Spor Kulübü yaptığı açıklamada; www.ufkayolculuk.com internet sitesinden ücretsiz yapılan başvuruların bittiği belirtildi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL’DE, BOL, ÖDÜLLÜ, TÖREN,
Yorumlar
Haber Yazılımı