Haber Detayı
29 Nisan 2018 - Pazar 06:43 Bu haber 14563 kez okundu
 
BİNGÖL'DE AK PARTİ'YE YOGUN İLGİ
Bingöl Milletvekilliği için başvurular alınmaya başlandı. Bazı aday adayları başvuru yaparken, bazı adaylarında önümüzdeki günlerde başvurması bekleniliyor.
SİYASET Haberi
BİNGÖL'DE AK PARTİ'YE YOGUN İLGİ

Bingöl Milletvekilliği için başvurular alınmaya başlandı. Bazı aday adayları başvuru yaparken, bazı adaylarında önümüzdeki günlerde başvurması bekleniliyor. Elimizdeki Son Bilgiler Bunlar...

İşte açıklanan aday adayları…

YAKUP SÜNGÜ (AK PARTİ)

SGK Kayıtdışı İstihdam İle Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü, 24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan genel seçimlerde AK Parti’den milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunacağını söyledi.24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan 27.Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde AK Parti’de aday adayı olmak için başvuruda bulunacağını belirten SGK Kayıtdışı İstihdam İle Mücadele Daire Başkanı Yakup Süngü, daha yaşanılır bir Bingöl için bu göreve talip olduğunu söyledi.Bingöl’ün her noktasını daha önce karış karış gezdiğini hatırlatan Süngü, AK Parti döneminde Bingöl’e cidi yatırımlar yapıldığını ve tarihi ve doğal güzelliği ile ünlü şehrimize değer katacak daha farklı projeler ile daha yaşanabilir bir Bingöl için yola koyulduğunu söyledi.

NİYAZİ ÇAVUŞOĞLU (AK PARTİ)

Solhan eski Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu’nun AK Partiden Aday Adayı olduğu belirtildi. 2004 yılında DYP’den Solhan Belediye başkanı seçildi. DYP’nin Cumhurbaşkanlığı seçiminde Meclis’e girmemesine tepki olarak bir gün sonra istifa ederek 2008 yılında AK partiye katıldı. 2009 yılında yapılan seçimlerde AK partiden Solhan Belediye başkanı seçilerek 2014 yılına kadar görevini sürdürdü. Çavuşoğlu, 1964 Yılında Solhan ilçesinde doğdu.

ZEKİ KORKUTATA (AK PARTİ)

Sağlık Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Zeki Korkutata, milletvekili adaylığı için görevinden istifa etti. Korkutata “Bugüne kadarki çalışmalarımızı bir adım ileriye götürmenin artık zamanı gelmiştir. Türkiye’ye karşı yürütülmek istenilen kirli oyunlara karşı Sn Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında dimdik durmak ve bu haklı davada sorumluluk alan bir nefer olmak için Ak Parti’den Bingöl milletvekilliği aday adaylığımı açıklıyorum. Rabbim bizi mahcup etmesin.” dedi.

CEMAL EĞİN (AK PARTİ)
İşadamı Cemal Eğin’in AK Partiden Aday Adayı olduğu belirtildi.
Birlik ve beraberlik mesajı veren Eğin, “Ben bu şehre gönlümü koydum. Destek sizden, hizmet benden” dedi. Hizmet için Bingöl’e geldiğini ifade eden Eğin: “Bu yolda Bingöl için Ankara ile memleketim arasında hizmet taşıyan kargo uçağı gibi olmak istiyorum. Milletvekili olup bu işin sadece makamında değil, asıl vazife olan kendimi hizmete adamaktır. Bir işadamı olarak yola çıkıp hizmet ettiğim memleketime, şimdide sizlerin onayı ile milletvekili olarak devam etmek istiyorum”
Eğin, 1968 Yılında Bingöl’ün Kiğı ilçenin Payamlı köyünde doğdu.

ŞAHİN BİNGÖL (AK PARTİ)

Ekonomist ve Siyaset Bilimci Şahin Bingöl, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) Genel merkezine Bingöl Milletvekilliği için Aday Adaylık Müracatını yaptı. Şahin Bingöl, Karlıova ve Kuzey bölgelerini temsilen milletvekilliğine aday adayı oldu. Bingöl, 24. Dönem Ak Parti Milletvekilliğine 3. sıradan aday olmuş ve meclise girememişti.

AYDIN POLAT (AK PARTİ)

Kalkınma Bakanlığı Müşaviri Aydın Polat, 24 Haziran’da yapılacak seçimde milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Daha önce Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın da danışmanlığını yapan ve bugün görevinden istifa eden Polat’ın, yarın AK Parti Bingöl milletvekili aday adaylığı için başvuruda bulunacağı öğrenildi. İyi seviyede İngilizce bilen Polat, evli ve 3 çocuk babasıdır.

ENVER FEHMİOĞLU (AK PARTİ)

26. Dönem Bingöl Milletvekili ve Çevre Komisyonu Üyesi Enver Fehmioğlu, Haziran’da Milletvekilliği seçimi için Bingöl Milletvekili olarak aday adaylık başvurusunu AK Parti Genel Merkezinde yaptı. Samsun, Manisa ve Gümüşhane illerinin çeşitli ilçelerinde görev yaptı. Bingöl ili Genç ilçesi Halk Eğitim Merkezinde idareci olarak görev aldı.

Orta düzeyde İngilizce ve Fransızca bilen Fehmioğlu, evli ve 6 çocuk babasıdır.

FEYZİ BERDİBEK (AK PARTİ)

Bingöl Eski Milletvekili Feyzi Berdibek, AK Parti’den aday adaylık başvurusu yapacağı duyurdu. Berdibek, Pazar Günü başvuruda bulunacağını söyledi. 1957 yılında Bingöl'de doğan Berdibek, inşaat sektöründe faaliyet gösteriyor. 

MAHFUZ GÜLER (AK PARTİ)

Bingöl Eski Milletvekili Mahfuz Güler, AK Parti’den aday adaylık başvurusu yapacağı öğrenildi.

Siyasete 1999 yılında Bingöl’de Fazilet Partisi’nden seçilerek milletvekili olarak başlayıp, FP’nin Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılmasıyla mecliste Yenilikçi hareketini başlatarak AK Partinin Kurucuları arasında bulunan Güler,2002 seçimlerinde AK Parti Bingöl Milletvekili olarak yeniden seçildi. AK Parti’nin ilk hükümetinde Sağlık ,Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu başkanlığı, Sağlıkta Dönüşüm Programı ve Sosyal Güvenlik Reformunda bulunan Güler TBMM’de Akdeniz Parlamenter Asamblesi(APA) Türk Grubu Başkanlığı ve Avrupa Parlamentolararası Nüfus ve Kalkınma Forumu Türk Grubu Başkanlığı yaptı.

ZİYA SÖZEN (AK PARTİ) 
Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, 24 Haziran 2018 Seçimi İçin Milletvekilli Aday Adaylığı İçin başvuruda bulundu. Sözen, 11 Mayıs 1979 tarihinde Bingöl'de dünyaya geldi.

YILMAZ SEVEN (AK PARTİ)

Ak Parti Eski Bingöl il başkanı Yılmaz Seven, Milletvekili genel seçimlerinde Bingöl Ak Parti milletvekilliği aday adayı olacağını duyurdu. 1983 yılı, Bingöl Genç İlçesine bağlı Şehitköy nüfusuna kayıtlı olup, ilk ve orta öğrenimini yine doğduğu Genç ilçesinde tamamladı. Lise öğrenimini Bingöl Merkezdeki Bingöl Anadolu Lisesinde tamamladıktan sonra üniversite sınavlarına giren SEVEN, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 2002 yılında girdiği İstanbul Hukuk Fakültesinde 2006 yılında üstün başarıyla tamamlayarak mezun olan SEVEN, 1 yıllık avukatlık stajını kendi memleketi olan Bingöl’de tamamladı. Stajını tamamlanmasının hemen ardından Bingöl Barosu'na kaydını yaptırdı ve 2008 yılından itibaren Bingöl Barosu’na bağlı Serbest Avukat olarak çalışmakta.

ORHAN BUĞRAHAN (AK PARTİ)

Bingöl İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Orhan Buğrahan, Milletvekili genel seçimlerinde Bingöl Ak Parti milletvekilliği adaylığı için müracaatta bulunduğunu açıkladı. Buğrahan; “24 Haziran 2018'de yapılacak ve tüm Orta Doğu'yu şekillendirecek 27. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde Bingöl Ak Parti miletvekilliği adaylığı için müracaatta bulundum.” Dedi. 1968’de Bingöl’ün Çiriş köyünde doğan Buğrahan, evli ve 4 çocuk babasıdır. 

MARUF OKUYAN (AK PARTİ)

TRT Hukuk Müşavirliği Avukat Maruf Okuyan, AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı. Görevinden istifa eden TRT Hukuk Müşavirliği Avukat Maruf Okuyan, AK Parti'den Bingöl Milletvekili Aday Adayı olduğunu duyurdu.

MAHMUT SAİTOĞLU (AK PARTİ)

Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’de Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak çalışan Uzm. Dr. Mahmut Saitoğlu Ak Parti’den aday adayı olacağını açıkladı.Saitoğlu; "28.04.2018 tarihinde) saat 14:00’de Bingöl Ak Parti il binasında Bingöl’den aday adaylığımı açıklayacağım. Tüm dost ve kardeşlerimin iştirak etmeleri bizleri mutlu edecektir.” ifadelerine yer verdi."

RAMAZAN TOKUŞ (AK PARTİ)

Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşavirliği görevinden istifa eden Ramazan Tokuş Bingöl’den Ak Parti milletvekili aday adayı olacağını duyurdu. Tokuş; "Bingöl’e, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’a, davamız olan Ak Parti’ye ve özellikle oyunların büyüyerek oynandığı bu süreçte Milletvekili olarak hizmet vermek arzusuyla Ak Parti Bingöl Milletvekili aday adayı olma kararı vermiş bulunmaktayım. " dedi.

HİKMET DENGEŞİK (AK PARTİ)

Bingöl’ün tanınan bürokratlarından Hikmet Dengeşik AK Parti’den Bingöl Milletvekili aday adaylığı için Adalar Kaymakamlığı görevinden istifa etti. Bingöl’ün tanınan bürokratlarından Hikmet Dengeşik istifa etti. Yıllarca yaptığı Kaymakamlık görevinden sonra İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, İstanbul Vali yardımcılığı ve İstanbul Adalar Kaymakamlığı yapan Dengeşik, AK Parti’den Bingöl Milletvekili aday adaylığı için Adalar Kaymakamlığı görevinden istifa etti.

EMRULLAH BUYANKARA (AK PARTİ)

Ak Parti Bingöl İl yönetim kurulu üyesi ve Ak Parti Bingöl eski Gençlik Kolları Başkanı Emrullah Buyankara milletvekilliğine aday adayı olduğunu açıkladı. Buyankara; "Ak Parti Bingöl İl yönetim kurulu üyeliği görevinden bu gün itibariyle istifa ettim. Sürecin tüm aday adaylarımıza hayırlı olsun"

EŞREF TAŞ ( AK PARTİ)

Bingöl Eski Milletvekili Eşref Taş, aday adaylık başvurusunda bulundu. Taş, 1 Ocak 1965'te Bingöl Genç'te doğdu.

ALİ AYRANCI (AK PARTİ)

Servi eski Belediye Başkanı Ali Ayrancı Ak Parti’den milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa etti.Ayrancı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “24 Haziranda Yapılacak Olan Genel Seçimler İçin ; Bingöl Ak Parti Milletvekili Aday Adayı Olmak Üzere Dün İtibari İle Görev Yerim Olan Bingöl Belediyesinden İstifa Etmiş Bulunmaktayım.Bu Kutlu Yürüyüşte Allah Hepimizin Yardımcısı Olsun” ifadelerine yer verdi.

EMİN VARAN (AK PARTİ)

İnşaat mühendisi iş adamı Emin Varan, 24 Haziran'da yapılacak erken seçimde, AK Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Yurt içi ve yurt dışında müteahhitlik ve taahhüt işleri yapan Varan da, AK Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. AK Parti Bingöl İl Başkanlığına adaylık başvurusunda bulunan Varan, yaptığı basın açıklamasında, siyasette taze kan ve yeni yüzlerin gelmesi için hizmete talip olduğunu söyledi.

MAHMUT SÖNMEZ (AK PARTİ)

2015 yılında AK Parti’den Aday Adayı olan Mahmut Sönmez’in 24 Haziran’da yapılacak Genel seçimlerde Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (AK Parti) aday adayı olduğunu öğrenildi. 1986 yılında T.B.M.M 17.dönem ara seçimlerinde Bingöl milletvekili olarak parlamentoya girdi.1995 yılında yapılan genel seçimde T.B.M.M 20. dönem Bingöl milletvekili seçilerek tekrar parlamentoya girdi. Evli ve 3 çocuk babası. 

YASİN DURSUN (AK PARTİ)

Özel Teknofen Okullarının kurucu müdürü Yasin Dursun, Bingöl Ak Parti milletvekili aday adayı oldu.

HEYBET SEMUR (AK PARTİ)

Op. Dr. Heybet Semur, AK Parti Bingöl İl Teşkilatına giderek, 24 Haziran’da yapılacak olan genel seçimler için milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulundu.

YILMAZ EKİNCİ (AK PARTİ)

2011 yılından bu yana Kalkınma Bakanlığı’nda Bakanlık Müşaviri görevini yürüten Bingöllü Yılmaz Ekinci, AK Parti Bingöl Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

ALİ BUKAN (AK PARTİ)

Bingöl’ün Ankara’da tanınan İş Adamlarından Ali Bukan Ak Parti’den aday adayı olacağını açıkladı.

ABDULLAH ALİMOĞLU (AK PARTİ)

Uzun yıllardır Bingöl Devlet Hastanesi’nde hizmet veren Radyoloji Doktoru Abdullah Alimoğlu, 24 Haziran genel seçimlerinde Bingöl Milletvekilliği için Adalet ve Kalkınma Partisi’nden aday adayı olduğunu açıkladı.

KAMİL TARTAR (AK PARTİ)

Kemal Tartar Ak Parti Bingöl Milletvekilliğine aday adayı olduğunu açıkladı.

GANİ DALAN (AK PARTİ)

Gani Dalan, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerde AK Parti'den Bingöl Milletvekilliği için aday adayı olduğunu açıkladı. Siyasetinin devlet işlerinin düzenlenmesi, memleketin huzurunu güvenini temin etmek ve insanların refah yaşantısı için olacağını belirten Dalan, “AK Parti'den Bingöl Milletvekilliği için aday adayıyım” dedi.

FARUK KÖSE (AK PARTİ)

Eğitimci Faruk Köse, 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan seçimlerde AK Parti'den Bingöl Milletvekilliği için aday adayı olduğunu açıkladı.1963 Solhan doğumlu olan Köse, medrese eğitimi görmüş ve 3 üniversite bitirdi. Köse iyi derecede Arapça, orta düzeyde İngilizce bilmektedir.

MUHİTTİN AĞIRBAŞ (AK PARTİ)

AK Parti Bingöl Milletvekili aday adaylığını açıklayan Muhittin Ağırbaş,  ‘Yeni Türkiye’de bende varım’ diyorum ve 2017 seçimlerinde Ak Parti’den Bingöl milletvekilliği için aday adaylığımı sizlerin huzurunda açıklıyorum. Ülkemize, milletimize ve siz değerli hemşerilerime hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

VEDAT DOĞAN (AK PARTİ)

9 yıldır aktif olarak bankacılık yapan Solhan doğumlu Vedat Doğan AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adaylığı için başvurusunu yaptı.

ALİ RIZA BOZKURT (AK PARTİ)

1972 yılı Bingöl Doğumlu. Siyaset bilimi ve İnşaat mühendisliği bitirdi. Evli ve 4 çocuk babası. 2011 genel seçimlerinde HAS Parti'den ve 2014 yılında AK Parti'den milletvekili adayı oldu.

SADRETTİN DİNLER (AK PARTİ)

Bingöl Fikri Asım Derneği Başkanlık görevini yürüten Sadrettin Dinler, AK Parti Bingöl Milletvekilliği için aday adayı başvurusunda bulunacak.

YAHYA YİĞİT (AK PARTİ)

1958 Bingöl / Genç Doğumlu ilk ve ortaokulu Bingöl'de okudu. 1974-1977 yılları arasında Gümüşhane Mareşal Feyzi Çakmak Öğretmen Okulunda okudu. 1977- -1979 yılları arasında Gümüşhane, Bolu ve Bingöl Eğitim Enstitüsünde öğrenimini tamamladı. 1979- 1987 yılları arasında Bingöl'de çeşitli okullarda öğretmenlik yaptı. 1987 – 1990 yıllarında Milli Eğitim Şube Müdürlüğü görevini yaptı. 1990 – 2011 yılları arasında Bingöl Halk Eğitimi Merkezinde Müdür ve Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. 2011 ve 2018 yılları arasında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Çocuk Evleri sitesinde öğretmenlik görevini sürdürmekte iken Ak Parti'den Milletvekili Aday Adayı olmak için görevinden istifa etti. Evli ve Dört çocuk babasıdır.

YUSUF ERDOĞMUŞ (AK PARTİ)

Genç Sarısaman köyünde 01.01.1967 yılında Dünya'ya geldi. 1974-1979 yılları arasında ilkokulu genç yatılı bölge okulunda tamamladı. Orta ve lise öğrenimini Ziya Gökalp lisesinde devam etti. 1980'li yıllarda ayakkabı boyacılığıyla başladığı 1990'lı yıllarda cafe restaurant  sektöründe hizmet etmektedir.

RESUL KORKMAZ (AK PARTİ)

Resul Korkmaz AK Parti Bingöl Milletvekili Aday Adaylığı açıkladı.

EMRE SOLMAZ ( MHP)

Bingöl Valiliği il Özel İdaresinde şef olarak çalışan eski Bingöl Ülkü Ocakları Başkanı Emre Solmaz, 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine katılmak için görevinden istifa etti. Solmaz, “Nihai hedefim milletvekili seçimlerinde Bingöl milletvekili olarak seçilip özelde güzel ilimiz Bingöl’ü en iyi şekilde temsil etmek, genelde ise ülkemize faydalı hizmetlerde  bulunmaktır.” dedi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL'DE, AK, PARTİ'YE, YOGUN, İLGİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı