Haber Detayı
22 Şubat 2019 - Cuma 15:43 Bu haber 5917 kez okundu
 
BİNGÖL’DE 220 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK
Bingöl İŞKUR İl Müdürlüğü, kentte 220 kişinin daha istihdam edileceğini duyurdu.
EKONOMİ Haberi
BİNGÖL’DE 220 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Bingöl'de İŞKUR tarafından Toplum Yararına Programı kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılmak üzere 220 kişinin alınacağı belirtildi. Açıklamada, başvuruların 25 şubat – 1 mart tarihleri arasında olduğu belirtilerek, tüm programların 6 Eylül 2019'da sona ereceği belirtildi.

3 İLÇEDE ALIM OLACAK

Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de yapılabilecek. Genç Kaymakamlığı 100, Karlıova Belediye başkanlığı 100, ve Adaklı Belediye Başkanlığı için 20 olmak üzere toplamda 220 personel alınacak.

Yapılan açıklamanın devamında şu bilgiler yer aldı;

Katılımcı şartları

-Kuruma kayıtlı işsiz olmak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-Emekli ve malul aylığı almamak

-Öğrenci olmamak (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç);

-Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste ikamet eden kişilerden yalnızca biri katılabilir.

-Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

-TYP ilanında belirtilen şartları taşımayan ya da TYP’nin aksamasına ve başarısız olmasına sebep olabilecek olan başvurular geçersiz sayılır.  Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı olan kişiler TYP’ye katılamaz. Güvenlik sorgusu sonucu olumsuz çıkanlar programa başlamış olsalar dahi çıkarılırlar.

-Müftülük haricindeki kurumlar için istihdamında güçlük çekilen (kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, 35 yaş üstü bireyler, terörle mücadelede malul sayılmayacak derecede yararlananlar) öncelikli olup bunlar arasında öncelik sıralaması bulunmamaktadır.

-Katılımcılar, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfında dosyası olanlar arasından öncelikli olarak belirlenecektir.

Katılımcıların yukarıda belirtilen tüm şartları taşıması zorunludur. Başvuru süresi sona erdikten sonra yeni katılımcı başvurusu alınamayacaktır.

Başvurular Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne şahsen yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr sistemi üzerinden de yapılabilecektir.

Tüm Programlar 12 Mart  2019 tarihinde başlayacak, 06 Eylül  2019 tarihinde sona erecektir..”

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL’DE, 220, KİŞİ, İSTİHDAM, EDİLECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı