Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 16:59 Bu haber 2776 kez okundu
 
BİNGÖL BELEDİYESİ LOGOSUNU DEĞİŞTİRDİ
Bingöl Belediyesi mevcut logosunu, kentin kültürel mirasıyla bütünleşen kartal figürü içeren yeni logo ile değiştirdi.
YAŞAM Haberi
BİNGÖL BELEDİYESİ LOGOSUNU DEĞİŞTİRDİ

Bingöl Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünce yapılan açıklamada, uzun yıllardır kullanılan mevcut logonun daha özgün ve kentin kültürünü yansıtacak şekilde tasarlanan logoyla değiştirildiği belirtildi.

Açıklamada “Belediye ve İŞGEM ile birlikte yabancı bir uzman tarafından belirli bir aşama getirildikten sonra, başta valimiz Sayın Kadir EKİNCİ ve konuda uzman bir kişi gözlemledikten sonra bu tasarım kabul edilmiştir” denildi.

Yeni tasarlanan logoyla, kurumsal birliktelik oluşturulduğu vurgulanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Uzun yıllardır Bingöl Çobanları figürüyle kullanılan mevcut logonun, gerek farklı çevrelerce kullanılması gerekse kurumsallıktan uzaklaşması belediyeye özgün yeni bir logo ihtiyacı doğurmuştur. Yapılan istişare ve değerlendirmeler sonucu Bingöl’ün tarihi kültürüyle özdeşleşmiş, yöremize has kartal oyunundan esinlenerek, yeni bir logo çalışması ortaya çıkarılmıştır. İlimizin çetin doğa koşullarını ve yaşam mücadelesinin figürize edildiği yeni logomuz, belediyemizin bütün kurumsal çalışmalarında kullanılacaktır” denildi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BİNGÖL, BELEDİYESİ, LOGOSUNU, DEĞİŞTİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı