Haber Detayı
22 Mayıs 2018 - Salı 16:08 Bu haber 10399 kez okundu
 
BAŞKA İLLERDE ADAY OLAN BİNGÖLLÜLER...
Hangi Bingöllü nerede aday oldu.? Tüm detaylar haberimizde..
SİYASET Haberi
BAŞKA İLLERDE ADAY OLAN BİNGÖLLÜLER...

İSTANBULDA ADAY OLAN BİNGÖLLÜLER

İstanbul genelinde farklı siyasi partilerde birçok Bingöllü milletvekili aday adayı olmuştu. Açıklanan listelere göre CHP’den 1. Bölge 13. Sırada Hasan Uzunyayla, Ak Parti’den 1. Bölge 21. Sırada Sabri Balaman yer aldı. HDP’den ise 1. Bölge 8. Sırada Tuncay Gökçe yer aldı.

HÜDA-PAR’dan 1. Bölge 1. sıra da önceki dönem HÜDA PAR’ın Bingöl‘de desteklediği bağımsız aday Sait Şahin, 3. Sırada Bayram Girişen yer alırken, Mehmet Çörekçi, Şeyhmuz Korkmaz ve Mehmet Çayır da HÜDA PAR listelerinde yer bulabilen isimler oldu.

Öte yandan Ak Parti 1. bölgeden milletvekili aday adayı olan 25. Dönem Bingöl Milletvekili Şebnem Koçakelçi listeye giremedi.

İstanbul’da milletvekilliği için birbirleriyle yarışacak Bingöllülerin sıralamadaki yerlerine bakıldığında meclise gitmeleri mümkün görünmüyor. Hasan Uzunyayla CHP 13. sırada yer alırken, bu bölgeden CHP’nin önceki dönem 11 vekil çıkardığı görülüyor. Sabri Balaman, Ak Parti 21. sırada yer alırken, bu bölgede Ak Parti’nin önceki seçim 16 vekil çıkardığı görülüyor. HDP, bu bölgeden önceki dönem 2 vekil çıkarırken, 8. sırada yer alan Tuncay Gökçe’nin şansı yok gibi duruyor. HÜDA PAR’ın ise baraj sorunundan dolayı seçime prestij amaçlı gireceğini de belirtmek gerekiyor.

ÖZSOY DİYARBAKIRDA

HDP Bingöl Milletvekili Hişyar Özsoy’un Diyarbakır 5. sıradan milletvekili adayı gösterildiği öğrenildi.

BALUKEN BATMAN’DA

HDP Diyarbakır Milletvekili  Bingöllü İdris Baluken’in Batman’dan aday gösterildi.

ERDOĞMUŞ ŞANLIURFA’DA

HDP Diyarbakır Milletvekili Bingöllü Nimetullah Erdoğmuş Şanlıurfa 1. sıradan milletvekili adayı olarak gösterildi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BAŞKA, İLLERDE, ADAY, OLAN, BİNGÖLLÜLER...,
Yorumlar
Haber Yazılımı