Haber Detayı
18 Mayıs 2018 - Cuma 20:15 Bu haber 4760 kez okundu
 
BAHADIR, CEVİZ BAHÇESİNİ GEZDİ
İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Burhan Bahadır üreticilerin sorunlarını yerinde dinlemek amacıyla “5 yılda 500.000 ceviz fidanı projesi” kapsamında 2011 yılında tesis edilen Bingöl Merkez İlçesine bağlı Ilıcalar beldesinde çiftçilik yapan Bayram Varol, Zübeyir Gengörü, Selim Günerigök, Ahmet Günerigök ve Rıfat Varol’a ait ceviz bahçelerini teknik ekibi ile beraber ziyaret ederek çiftçilerin sorunlarını yerinde dinledi.
YAŞAM Haberi
BAHADIR, CEVİZ BAHÇESİNİ GEZDİ

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Burhan Bahadır üreticilerin sorunlarını yerinde dinlemek amacıyla “5 yılda 500.000 ceviz fidanı projesi” kapsamında 2011 yılında tesis edilen Bingöl Merkez İlçesine bağlı Ilıcalar beldesinde çiftçilik yapan Bayram Varol, Zübeyir Gengörü, Selim Günerigök, Ahmet Günerigök ve Rıfat Varol’a ait ceviz bahçelerini teknik ekibi ile beraber ziyaret ederek çiftçilerin sorunlarını yerinde dinledi.

Bahçe sahibi Bayram Varol yaptığı konuşmada; “Üreticilerimizin İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü tarafından ziyaret edilmesi bizleri ziyadesiyle memnun etti. İl Tarım teşkilatının bu tür ziyaretleri yapması üreticiler olarak bizleri motive etmekte ve daha özverili bir şekilde çalışmamızı sağlamaktadır” dedi.

İl Müdürü Burhan Bahadır burada yaptığı açıklamada; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ve yerelde İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin son yıllarda ilimizde ceviz yetiştiriciliğine büyük destek sağladığını söyledi. Bundan sonra da bu tür ziyaretleri sık sık gerçekleştireceğini belirterek, tespit ettikleri aşılama, budama, hastalık, yabancı otla, zararlılarla mücadele, gübreleme ve sulama gibi teknik konularda üreticilerin sorunlarını çözmek için çalışmalarının aralıksız olarak devam edeceğini belirtti.

İl Müdürlüğünün ilgili birimlerinin üreticilere kapılarının sürekli açık olduğunu belirten Bahadır, “Kapama bahçeleri kurulmadan önce İl Müdürlüğümüze müracaat ederek teknik bilgiler konusunda yardım alabilecekler, mevcut kapama ceviz bahçelerinde ve diğer yerlerde dikilmiş olan ancak uzun senelerden beridir verime yatmayan fidanlarla ilgili sorunların İl Müdürlüğümüz Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğüne iletmeleri gerekir” dedi.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: BAHADIR,, CEVİZ, BAHÇESİNİ, GEZDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı