Haber Detayı
13 Nisan 2018 - Cuma 14:01 Bu haber 6931 kez okundu
 
ANKARA’DA ZAZACA ANLATILACAK
Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi 3. Sınıf öğrencisi hemşehrimiz Mehmet Önalan, Unesco tarafından yok olma tehlikesi altında olan diller arasında bulunan Zazaca dili hakkında sunum yapacak.
- Haberi
ANKARA’DA ZAZACA ANLATILACAK

Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dilbilimi 3. Sınıf öğrencisi hemşehrimiz Mehmet Önalan, Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) tarafından 16-17 Nisan 2018 tarihlerinde  12. Dilbilim Öğrenci Konferansı’nda Zaza Kimliği Üzerine Bir Çözümleme " adlı çalışmasını İngilizce olarak sunumunu yapacak. Önalan; “ODTÜ' de gerçekleştirilecek olan " 12. Dilbilim Öğrenci Konferansı" na gönderdiğim " Benzerlik ve Farklılığın Etnik Kimlikler Üzerinden Söylemsel inşaası: Zaza Kimliği Üzerine Bir Çözümleme " adlı çalışmam Dilbilim hakemleri tarafından en yüksek oy ile kabul edildi. 16 Nisan pazartesi günü saat 11.45'te Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nde sunumu yapacağım. Unesco tarafından tehlike altında olarak gösterilen Zazaca ve Zaza Kimliği Üzerine yapacağım sunuma burada olan herkesi beklerim .” dedi. Önalan ayrıca sunumdan sonra bir stand kuracak, orda da Zazaca ile ilgili bilgilerde verilecek.

Programa; Boğaziçi üniversitesi, Mersin Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve birçok yerden akademisyenler ve öğrenciler katılacak.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: ANKARA’DA, ZAZACA, ANLATILACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı