Haber Detayı
21 Mayıs 2018 - Pazartesi 11:34 Bu haber 2566 kez okundu
 
27 Kadın Girişimcilik Sertifikası Aldı
Mardin Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehirde kadınların ekonomide yer almaları ve girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmaları içinde kurslar düzenlediklerini kaydetti.
EKONOMİ Haberi
27 Kadın Girişimcilik Sertifikası Aldı

Mardin Büyükşehir Belediyesi MARMEK kursları ile şehirde yaşayan kadınların meslek edinmelerine katkı veriyor. Birçok farklı alanda açılan kurslara kadınlar yoğun ilgi gösterirlerken, eğitim alan kadınlar ise sertifikalarını alıyor. Bu bağlamda verilen kurslardan birisi de girişimcilik kursu oldu. KOSGEB işbirliğiyle yapılan girişimcilik kursuna katılan 27 kadın sertifikalarını aldı. Mardin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda düzenlenen sertifika töreninde kadınların heyecanı gözlerinden okundu.

Kadınlara desteklerimiz devam ediyor

Konu hakkında açıklama yapan Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, “Amacımız kadınlarımızın iyi yerlere gelmelerin sağlamaktır” dedi. Bu nedenle kadınların meslek edinmelerini önemsediklerini dile getiren Yaman,  “İlimizde kadın dostu çalışmalara önem veren bir yapıda projelerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu konuda çalışmalarımızı ara vermeden sürdürmekteyiz. En önem verdiğimiz projelerden birisi ise kadınlarımızın ekonomik hayatta var olmaları için meslek edinmeleridir. Bu konuda kurduğumuz MARMEK ile önemli işler yapmaktayız. Şehrimizde yaşayan kadınlar meslek  edinmeye başlamakla beraber ev ekonomilerine katkı veriyorlar. Açtığımız girişimcilik kursunda da kursiyerlerimiz başarılı olarak sertifikalarını aldılar” ifadesini kullandı.

Girişimcilik ruhu ortaya çıkıyor

Kursla kadın girişimcilere fırsat verildiğini anlatan Yaman, “Devletimiz özellikle gençlerin ve kadınların girişimcilik ruhunu ortaya çıkarmak için destekler vermektedir. Bunlardan birisi ise KOSGEB destekleridir. Biz de girişimci kadınlarımızın hayallerini gerçekleştirmeleri için girişimcilik kurslarını hayata geçirdik. Kursumuzda 27 kadın sertifika alarak bu konuda ilk adımı atış oldu. İnanıyoruz ki yakın zamanda sertifikalarını alan kursiyerlerimiz kendi işyerlerini açmış olacaklar. Bu vesileyle kadın dostu çalışmlara devam edeceğimizi bir kez daha belirtmek isterim” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 27, Kadın, Girişimcilik, Sertifikası, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı