Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 19:36 Bu haber 5203 kez okundu
 
22 GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİ, SAHAYA İNDİ
Bingöl Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü öğrencileri sosyal sorumluluk projesi gerçekleştiriyor. “Çevre Temizliği ve Çocukların Çevreye Karşı Duyarlılığının Arttırılması” konulu projeyle çocuklara çevre sevgisi aşılamak isteyen öğrenciler, bunun için sahaya indi.
EĞİTİM Haberi
22 GÖNÜLLÜ ÖĞRENCİ, SAHAYA İNDİ

Öğretim Görevlisi Nihal İpek öncülüğünce gerçekleştirilecek projeyle, ilköğretim ve orta öğretimde okuyan öğrencilere çevreye karşı duyarlılık ve temizlik bilinci aşılanması amaçlanıyor. 26 Nisan 2018 tarihinde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen ‘Çevre Temizliği ve Çocukların Çevreye Karşı Duyarlılığının Arttırılması’ konulu projeye, halkla ilişkiler programından 22 gönüllü öğrenci katılıyor. Bingöl’deki çeşitli Ortaokul ve ilköğretim okullarında proje kapsamında görev yapacak. Çevre nedir, temiz çevrenin önemi, çevre kirliliği, çevre duyarlılığı gibi konularda öğrencilere sunum yapacak olan üniversite öğrencileri, etkinlikte, temiz çevrenin insan ve diğer varlıklar üzerindeki önemine vurgu yaparak bilinç oluşturmaya çalışacak. Etkinlik bir ders saati boyunca gerçekleştirilecek.

Sosyal sorumluluk projesi kapsamında ilkokul öğrencilerine çevre bilinci aşılamaya çalıştıklarını belirten Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Öğretim Görevlisi Nihal İpek, “Çevre temizliği ve çevre bilincinin oluşturulmasına ve çevreye karşı duyarlılığın arttırılmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Sosyal sorumluluk projemizi ilk olarak geçen yıl uyguladık. Bu yıl da 22 gönüllü öğrencimizin katılımıyla, orta öğretim ve ilköğretim okullarında bir ders saati boyunca etkinliğimizi gerçekleştiriyoruz. Yaşadığımız çevrenin korunup temiz tutulması gerekiyor. Bu bilincin de erken yaşlarda çocuklarımıza aşılanması gerektiğine inanıyoruz. Projemiz, bu bağlamda hem bilinç kazandırmak, hem de öğrencilerimize sosyal sorumluluk projesiyle bir halkla ilişkiler uygulaması yapma fırsatı sunması açısından önemlidir. Projenin en önemli taraflarından bir tanesi de öğrencilerimizin bu projede çok istekli olarak yer almak istemeleridir” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) - Bingöl Haber Ajansı Editör:
Etiketler: 22, GÖNÜLLÜ, ÖĞRENCİ,, SAHAYA, İNDİ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı