Haber Detayı
21 Aralık 2019 - Cumartesi 15:46 Bu haber 2879 kez okundu
 
2020’de asgari ücret ne kadar olacak?
Asgari ücret zammı için 4. toplantı sonrası çıkacak karar beklenecek. Milyonlarca çalışanı ve işvereni yakından ilgilendiren duyuru öncesi sendikalardan ortak açıklama geldi. 2 bin 578 TL’deki ısrarını sürdüren sendikalar bu ücretin altının değerlendirmeye alınmayacağını belirtti. Peki, 2020 asgari ücret zam oranı ne zaman belli olacak?
GÜNDEM Haberi
2020’de asgari ücret ne kadar olacak?

Asgari ücret 2020 zammı ile ilgili önemli açıklamalar gelmeye devam ediyor. Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından gerçekleştirilen 3 toplantı geride kaldı. İşçi ve işveren temsilcilerinin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıların ardından gözler 4. ve son toplantıya çevrildi. Peki, 4. toplantı ne zaman yapılacak sendikaların ortak açıklamasında hangi ifadeler yer aldı?

2020 ASGARİ ÜCRET BELLİ OLDU MU?

Zam oranı henüz belli olmadı. Komisyonun gerçekleştireceği son toplantının ardından karar açıklanacak. Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat’ın verdiği bilgilere göre komisyonun 4. toplantısı ise 24 ya da 25 Aralık tarihlerinde yapılacak. Toplantı tarihi bakanın programının netleşmesinin ardından kesinleşecek

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2020’de, asgari, ücret, ne, kadar, olacak?,
Yorumlar
Haber Yazılımı